Додати до маршруту

Асуанська гребля, Запоріжжя

GPS координати: 47.85339737 35.04689789
Рейтинг:
2088 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Асуанську греблю можна знайти в самомуЗапоріжжя. Це унікальне творіння людських рук і техніки досі привертає увагу багатьох туристів і гостей міста. Ще за часів Радянського Союзу багато чули про великий і потужної електростанції, а також високою греблі, які були споруджені за допомогою СРСР в Єгипті. Але далеко не всі знають, що в Запоріжжі є її зменшена в 50 разів копія.

Історія Асуанської греблі

На початку 50-х років 20 століття Єгипет став незалежною державою, об'єднавшись з Сирією (так тривало до 1961 року). Нова влада проводили різноманітні реформи в країні в різних сферах. Однією з них була ідея з освоєння частини пустельних земель. Для такої мети було обрано місто Асуан, розташований на єдиній річці Ніл в Єгипті. Тут вирішили зводити електростанцію, водосховище і греблю. Проект споруди був виставлений на конкурс і серед багатьох країн-учасниць (Англія, Швеція, Франція)проект СРСР виграв.

Планувалося, що Асуанська гребля будекам'яно-накидноюі створять її з місцевих матеріалів. У арабів такий план викликав сумніви, і тоді вирішили побудувати зменшену копію Асуанської греблі в умовах, наближених до реальних. Таке місце знайшлося в Запоріжжі. У скелі прорубали канал на 50 метрів, його ширина становила 10 м, а глибина - близько 15 м. З одного боку каналу встановили щит, а з іншого - пускали воду. Всередині самого каналу була споруджена кам'яно-накидна гребля. Роботи тривали протягом 2-х років і були успішними.

Цікаво, що сам об'єкт не був секретним. У 1959 році він був готовий і затверджений, так почалося будівництво Асуанської греблі в Єгипті. На роботи були відправлені радянські працівники і техніка. 14 травня 1964 року Ніл урочисто був перекритий. На цьому заході були присутні багато лідерів держав, в тому числі і Н. Хрущов. Що стосується Асуанської греблі в Запоріжжі, токанал закрили, І частина обладнання демонтували.

Як дістатися до Асуанської греблі в Запоріжжі

Асуанська гребля знаходиться в Запоріжжі в Ленінському районі. Доїхати туди можна різними громадським транспортом або власним автомобілем через прибережних автомагістраль.

Коментарі