Додати до маршруту

Вірменський квартал, Львів

GPS координати: 49.84305573 24.03106117
Рейтинг:
2734 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одним з найстаріших кварталів старовинного міста Львів є Вірменський. Громада століттями створювала в місті центр національної культури.

Історія Вірменського кварталу

Галицька земля для вірмен стала гостинним притулком після позбавлення державності і вигнання з рідного краю монголо-татарськими військами в середині 13 століття. Вірмени & ndash; одна з найдавніших східних націй, яка принесла Львову своїми досягненнями творчий підхід і ремісничу вправність гартовщіков, ювелірів і фахівців по шкірі. Однак найкращою позитивною рисою вірмен була купецька спеціальність. Вони не тільки самостійно займалися торгівлею, а й постійно були на посадах торговельних перекладачів, проводячи зустрічі з іноземними купцями Львова.

Селилися вірмени недалеко від площі Ринок. Тут розташувалася громада григоріанського єпископства, яка підпорядковувалася тільки Католикосу & ndash; голові вірменської церкви.

Закріпившись на території, вірмени заснували власні публічні місця:

  • школу;
  • госпіталі;
  • бібліотеку;
  • театр.

У 1616 році була навіть відкрита перша вірменська друкарня.

Архітектура Вірменського кварталу у Львові була своєрідною. Так до другої половини 18 століття чимало будівель мали широкий в'їзд воріт, деякі збереглися до цих пір.

пам'ятки кварталу

Переважна більшість будинків на Вірменській вулиці відноситься до 16 століття. Сама вулиця впирається в келійний корпусдомініканського монастиря. В кінці вона просто переходить в під'їзд, продовжуючись всередині будинку. А біля входу розмістивсяцентр сучасного мистецтва & laquo; Дзиґа & raquo;. Тут представлена ​​галерея українського мистецтва.

Однією з визначних пам'яток Вірменського кварталу у Львові ставВірменський собор. Вірменська громада почала свою діяльність в 14 столітті. Комплекс храму будувався в кілька етапів. Собор побудований в 1363 році, проте його дзвіниця була побудована набагато пізніше & ndash; в 1572 році. Собор знаходиться в глибині кварталу, за воротами зі скульптурою.

Як доїхати

Вірменський квартал у & nbsp;Львовірозташовується поруч з & nbsp;площею Ринокіпроспектом Свободи. Доїхати до центру можна більшістю місцевого транспорту, вийти треба на проспекті біляЛьвівського театру опери та балету. Прямуючи від нього, необхідно пройти дві вулиці, на третій повернути ліворуч і перейти дорогу.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі