Додати до маршруту

Арабський дім (Будинок Ковалевського)

GPS координати: 50.44351578 30.53186417
Рейтинг:
2245 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Микола Ковалевський - відомий київський чиновник.На початку 20 століття він викупив ділянку землі в самому серці міста у власника цукрового заводу Бродського для будівництва особняка. Проектом керував талановитий київський архітектор Павло Альошин.Будинок стилізований під середньовічний замок.Архітектору вдалося знайти оригінальне рішення: спроектувавши напівкругле будову з куполом, він приховав гострі кути і об'єднав два фасаду будинку.Водопровідні труби були заховані в стіни будинку, Щоб тінь від них не розбивала фасади. Будівництво було розпочато в 1911 році і тривало 2 роки.Архітектор використав усі технічні досягнення того часу - в будинку було проведено опалення, а поверхи були з'єднані ліфтом.

На першому поверсі розташувалися зали, холи, прийомні, бібліотека і більярдна. Другий поверх - це спальні членів сім'ї Ковалевського. У вежі розташовувався зал для репетиції оркестру.

Також, архітектор, на прохання самого господаря, облаштував у будинку незвичайну кімнату, стилізовану під купе поїзда. Микола Ковалевський познайомився зі своєю дружиною в поїзді і в жарт обладнав подібну кімнату і в сімейному особняку.

Раніше в будинку розташовувалося Міністерство закордонних справ України, Зараз будівля знаходиться в підпорядкуванні Адміністрації Президента України.

Щоб дістатися до будинку Ковалевського, необхідно вийти на станції метро Хрещатик, піднятися по вулиці Інститутській аж до вулиці Шовковичної.

Крім того, в Печерському районі варто відвідатиБудинок з химерамина Банковій вулиці,Будинок удови, що плачена Лютеранській вулиці і багато іншого.

Коментарі