Додати до маршруту

Благовіщенський собор, Харків

GPS координати: 49.99057007 36.22343445
Рейтинг:
1916 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Однією з головних визначних пам'яток Харкова є Благовіщенський собор. Протягом багатьох років він вражає жителів і гостей міста своєю пишністю, могутністю і красою. Золоті куполи, що створюють неповторне відчуття величі, підносяться над відвідувачами на 80 метрів.

Історія Благовіщенського собору бере свій початок ще з часів заснування міста Харкова. Спочатку на місці храму було зведено дерев'яну церкву, яка неодноразово перебудовувалася. Сьогоднішнім своїм зовнішнім виглядом він зобов'язаний архітекторові Михайлу Івановичу Ловцова, за проектом якого в 19 столітті і був побудований кам'яний собор.

Не боячись експериментувати, використовуючи візантійсько-російський стиль з елементами еклектики, архітектор надав храму напівсферичне обрис і масивний об'єм, який елегантно поєднується з псевдоготичної ярусной дзвіницею. Оригінальний запам'ятовується вигляд собору підкреслюють безліч різноманітних деталей, а також фасади, прикрашені поліхромним чергуванням широких горизонтальних рядів з червоної цегли і світлої штукатурки.

Після революції храм неодноразово намагалися закрити. На захист цієї великої святині виступали багато православних організації. У 1930 році Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці все-таки закрили, а на його території розмітили склад нафтопродуктів і стайню. Однак через три роки богослужіння в храмі відновилися. У 1946 році він стає єпархіальним центром і кафедральним собором.

Безліч паломників з різних країн прагнуть відвідати це святе місце і поклонитися зберігаються тут мощам Константинопольського митрополита Афанасія, Білгородського архієпископа Мелетія і священномученика Олександра - Харківського архієпископа. Дивовижна атмосфера панує в храмі не тільки в святкові дні, а й під час тихих буденних служб.

Храм неодноразово потерпав від лих. Значних руйнувань принесла сильна буря в 1974 і 1996 роках, а пожежа 1997 року знищив хрест на дзвіниці храму. Але завдяки зусиллям служителів церкви і старанням віруючих храм був повністю відновлений, а хрест на ньому засяяв з ще більшим величчю.

До пам'ятної дати 335-річчя від дня заснування міста Харкова на площі Архітекторів була встановлена ​​мініатюрна копія Благовіщенського храму, вагою в три тонни. При її виготовленні використовувалися білий мармур і бронза, з якої були зроблені хрести на куполах.

Дістатися до Благовіщенського кафедрального собору можна на метро, ​​їхати потрібно до станції «Центральний ринок». З вулиці Червоноармійській, розташованої біля залізничного вокзалу, до храму йде автобус № 246. Якщо ж ви вирішили доїхати до собору на особистому автомобілі, то необхідно рухатися в напрямку вулиці Полтавський шлях, а потім повернути на вулицю Енгельса.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі