Додати до маршруту

Актовський каньйон

GPS координати: 47°42’43”N 31°27’56”E
Рейтинг:
4824 Переглядів 1 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Актовський каньйон - це каньйон на річці Мертвовод, яка знаходиться неподалік села Актово Вознесенського району Миколаївської області. Початок він бере трохи нижче за течією від села Петропавлівка. Глибиною каньйон досягає 50 метрів і займає загальну площу в 250 гектарів. Це унікальне поєднання рослинного світу з ансамблем стрімких скель і гранітних валунів.

Актовський каньйон

Актовський каньйон

Це природне явище, аналогів якому немає ніде у Європі. Своїми геолого-ландшафтними показниками він нагадує знамениті на весь світ каньйони Північної Америки. Це місце також називають «Каньйон Диявола» або «Малий Крим», за аналогією з більш популярним серед туристів Великим Кримським каньйоном. Унікальні природні умови сприяють утворенню екосистем нехарактерних для даної місцевості.

Актовський каньйон, Актово

Актовський каньйон, Актово

Наприклад, тут виростає гірський тюльпан, причому на чітко обмеженій території. Особливий містичний ореол створює те, що в цих місцях проводилися багато ритуалів древніх племен. У долині поховано більшість скіфських царів.

Актовський каньйон

Цей факт згадувався ще в роботах Аристотеля. Звивистість річки Мертвовод, унікальні гранито-базальтові скелі (деякі досягають 100 м.) приваблюють любителів «дикого» відпочинку з усієї України. Також такі умови сприяють занять екстремальним спортом. Зокрема, скелелазінням і рафтингом.

Актовський каньйон

Актовський каньйон входить до створеного 1994 р ландшафтного парку "Гранітно-Степове Побужжя". Приємно дивує чистота цього місця. Незважаючи на всі очевидні переваги унікального природного куточка, він не є туристичним об'єктом. Сюди приїжджають в основному любителі скелелазіння і кілька товариств екотуризму. Іноді виникає таке враження, що тут до сих пір не ступала нога людини. Могутні скелі, дерева і крики птахів - все, як і тисячі років тому.

Актовський каньйон

За годину прогулянки можна не зустріти жодної живої душі. Що стосується інфраструктури, то тут не все так просто. Якщо ви пересуваєтеся на своєму транспорті, і вважаєте за краще комфортний відпочинок то про це потрібно подбати заздалегідь, адже найближчі блага цивілізації знаходяться в місті Вознесенськ. Особливо цікаво це місце буде любителям пейзажного фото. Адже пейзажі тут просто зачаровують, зовсім не схожі на традиційні Українські степи.

GPS: 47 ° 42'43 "N 31 ° 27'56" E

Адреса: с. Актово. ур. Долина диявола

Коментарі

 • Itinery .

  від Itinery . | 18 липня 2017

  Andriana Mryhlod, дякуємо за цікаву розповідь! Було б чудово, якби Ви для наочності створили за допомогою нашого сервісу звіт про свій похід. А що стосується додавання фото - така функція є в наших планах із удосконалення сервісу, тож очікуйте незабаром!
  0 0
 • Andriana Mryhlod

  від Andriana Mryhlod | 18 липня 2017

  Я б ще фото закинула, але куди?
  0 0
 • Andriana Mryhlod

  від Andriana Mryhlod | 18 липня 2017

  Кілька років тому ми з сестрою зробили дводенний похід з ночівлею коло каньйону. Виходили зранку з села Петропавловка і після обіду наступного дня були у Актовому. Шлях надзвичайно мальовничий. Скелі в деяких місцях,як от біля Тьощиного язика досягають нереальної висоти. Ще по дорозі ми спускалися до річки Мертвовід, де місцеві роблять загати і купаються. Мандрівникам треба памятати про змій, для походу найкраще підійдуть міцні кросівки з високими шкарпетками. Гарних мандрів і не смітіть блск.
  1 0