Відпочинок навесні – це завжди щось незвичне, подекуди – екстремальне й неочікуване. Весна – це пора, яка сама по собі виключає будь-яку банальність. Отже, пропонуємо вибірку туристичних маршрутів, які приємно здивують навіть найвибагливіших туристів.

Україна у весняному пробудженні зустріне лагідним леготом вітру, буйним цвітінням і оригінальними природними ландшафтами. А якщо сюди додати ще й відому гостинність українського народу, можна бути певними: відпочинок вдасться на всі 100%!

Новгород-Сіверський: пробудження Десни

Розлив Десни

Розлив Десни

Новгород-Сіверський першим у переліку визначних місць України ми приводимо невипадково: віддалений куточок у Чернігівській області славиться своїм цнотливим спокоєм і величною історією. Саме тут в давнину знаходився культурний і торговий центр Київської Русі.

Тут, у Новгород-Сіверському, Ви зможете зануритися у священне відчуття єднання з давніми літописцями та по-новому переосмислити «Слово о полку Ігоревім» у музеї на базі Спасо-Преображенського монастиря.

Спасо-Преображенський монастир

Спасо-Преображенський монастир

До речі, вважається, що саме на валах цього монастиря плакала-тужила легендарна Ярославна. Новгород-Сіверський вражає величчю давньої архітектури – собори і будівлі церков тут щедро вкривають територію.

Щодо весняних дивин, то весняний розлив Десни, яка прикрашає цей куточок України, – це видовище для витончених романтичних натур, для мрійників і поетів у душі. Відпочинок тут порівняно недорогий, але пейзажі – маленькі острівці, порослі юною весняною травою, розкидані по поверхні Десни, - запам’ятаєте на все життя.  Їхати на північ України, щоб побачити гонор пробудження однієї з найпрекрасніших річок, варто в квітні. Хоча, багато людей обирають Десну і на травневі свята – процеси народження весни на півночі країни дещо сповільнені, тому і в травні розлив Десни приносить неабияке естетичне задоволення.

І, як довершення подорожі, обов’язково відвідайте Мезинський національний природний парк з його природними цікавинками.

Коломия – так Великдень Ви ще не святкували!

Музей-писанка в Коломиї

Музей-писанка в Коломиї

Найбільша в Україні, унікальна, неповторна і майстерно виконана писанка чекатиме на Вас в Коломиї на Івано-Франківщині. Але поспішаємо повідомити, що це – не просто виставкова модель пасхального яйця. Коломийська писанка – це форма єдиного в Україні подібного музею! Його висота сягає 13 метрів, а всередині перебувають понад 6000 експонатів з різних місцин України.

Коломия – місто для людей, які прагнуть зануритися у магічне видиво українських традицій. Якщо Ви свято вірите в мудрість народних вірувань і обрядів, переконано і свідомо досліджуєте неординарну велич українських історичних надбань, то кращого місця для відпочинку знайти не вдасться.

Крім всього, у Коломиї можна дешево придбати різноманітні сувеніри, вишиванки і предмети побуту в народному стилі. Тож, недорогий відпочинок Ви завершите на радісній ноті купівлі недорогих подарунків близьким людям.

Карпатська весна – побачити і закохатися

Карпати – не лише одне з мальовничих місць в Україні. Це – справжнє натхнення на подальші кроки для людей енергійних, сильних, рішучих. Адже відомо, що краще гір можуть бути лише гори!

Любителям екстриму радимо навідати річку Черемош – щороку на початку травня тут відбувається  гіперефектне дійство – рафтинг! Цієї пори річка Черемош найбільш бурхлива і повноводна, тож сплави обіцяють бути сповненими адреналіну та запам’ятаються яскравістю вражень. Часто сплав Черемошем починають біля смт Верховина Івано-Франківської області. Тут є музей Гуцульщини та інші цікаві туристичн об'єкти.

Рафтинг на Черемоші

Рафтинг на Черемоші

Тут будь-яка погода – лише на благо. Коли світить сонце, Ви переповнюєтеся його живильною енергією, коли накрапає дощик – піднімається рівень води, від чого сплав по річці стає ще цікавішим. Піна хвиль буйного потоку накриває з головою, відчуття свободи і радощів розкриваються в абсолютно новій для Вас якості. Надвечір на відвідувачів чекає вільний табір з вогнищем і запальними розвагами. Тут кожен з присутніх має свій інтерес – новачки впевнено засвоюють основні принципи керування катамараном чи рафтою, а витривалі аси річкових сплавів вдосконалюють свою майстерність.

Бурхливі потоки та високі пороги річки Черемош гарантовано залишаться у серці теплими споминами. Найкраща пора для рафтингу на Черемоші – початок квітня.

Венеціанські мотиви – Вилкове

Вилкове

Вилкове

Місто справжнього венеціанського чару – Вилкове на Дунаї – романтика подорожі у мистецькі дивини природи. Містечко й справді розташоване на воді, ба більше – води тут 45 відсотків від загальної площі! Місцеві мешканці пересуваються вулицями на човнах. Вилкове – куточок України, романтичністю якого можна напуватися до безкінечності. Ідеальне місце для весняних освідчень і подорожі в парі.

У місті Вилкове, як люблять жартувати місцеві жителі, навіть худоба «морська»: люди замість машин мають човни, на яких навіть корів перевозять на пасовиська. Здебільшого тут мешкають старовіри. Ви зможете скуштувати неймовірного домашнього вина та безлыч страв з риби – її тут багато різновидів.

Але найбільш цікавою та неординарною в сфері українського туризму є географічна пам’ятка «Нульовий кілометр», розташована поблизу м. Вилкове. Це місце вражає масовим гніздуванням птахів. Навесні тут створюють імпровізовані домівки пелікани, лебеді, чаплі, неповторні орлани-білохвости та інші птахи. Видовище – неймовірне!

Крім того, не можна не згадати про те, що Вилкове – це рай для рибалок. Риба в цих місцях – перше джерело доходів. Друге – продаж шикарного за смаковими якостями вина. Їхати у Вилкове краще в квітні-травні.

Асканія Нова. Цвітіння трав і диво-звірі

Асканія Нова

Рослинність заповідника Асканія Нова

Заповідник «Асканія Нова» на Херсонщині вже давно визнаний одним із найпривабливіших місць для весняного відпочинку. Незаймана природа і шикарне у своїй простоті цвітіння ковили, дивні тварини і не менш цікаві птахи (зебри, коні Пржевальського, фламінго, степові антилопи) вдихнуть у Вас новий інтерес до життя та свіжі весняні душевні пориви.

Тварини заповідника Асканія Нова

Тварини заповідника Асканія Нова

Екскурсії, бездоганно організовані і сплановані місцевими провідниками, залишать незабутній емоційний слід. Початок весняного сезону відвідування заповідника припадає на 1 квітня, але краще, звісно, прямувати в Асканію Нову у травні. Саме в цей час природа набуває оптимально привабливого вигляду.

Варто зазначити, що тут все сплановано до дрібниць: самостійна подорож Вас не повинна лякати. Заповідник нещодавно відсвяткував свій сторічний ювілей, є одним з семи чудес України та одним зі ста найпривабливіших місць планети. Погодьтеся, оминути увагою таке унікальне місце – майже наруга над собою! Тож, сміливо вирушайте назустріч степовому сонцю і незабутній фауні Асканії Нової.

Кінбурський півострів на Миколаївщині – неординарний відпочинок

Кінбурн

Кінбурн

Здивувати себе неординарним рішенням напрямку подорожі можна легко – оберіть Кінбурський півострів. Тут, серед інших незвичних рослин, Вам запропонують милування справжніми дикими орхідеями. А «рожеві» озера півострова надовго залишать у споминах наповнення весняною ніжністю.

Їхати на Кінбурн краще в кінці квітня або в травні. Як розповідають мандрівники з досвідом, саме в цей час тут можна досхочу поласувати черешнею, а ціни на проживання та харчування ще не «підскочили» до сезонно-літніх.

Відпочивати можна в наметах, а можна – більш цивілізовано, орендувавши собі дах над головою на базі чи у місцевих мешканців. Загалом, Кінбурнський півострів – для тих людей, які уникають переповнених пляжів, гучних компаній та нав’язливих торговців. Тут – абсолютний спокій і яскравість неповторної природи на першому плані.

Чернігівщина: Ічнянський національний парк

Сюди прокладені безліч еколого-пізнавальних маршрутів. Різнобарвні луки Чернігівщини навесні – це казковий почин для сезону подорожей після зимової апатії. Царство лісів національного парку «Ічня» - це тепло і затишок, свіже повітря і маса позитивних вражень.

Любителі еко-відпочинку зазвичай навідують Ічнянський національний парк в березні – саме в перший місяць весни тут можна насолодитися видовищем безлічі первоцвітів. Свіжість і полегкість торкається кожного потаємного куточка душі, і стає зрозумілим вислів «єднання з природою».

Первоцвіти Ічнянського парку

Первоцвіти Ічнянського парку

Тут, до речі, дозволено розбити намет чи невеличке наметове містечко, що суттєво здешевить Ваші витрати на подорож. Звідси кожен повертається емоційно-врівноваженим і готовим до нових успішних кар’єрних кроків.

І знову квіти: маршрути вишуканості

Весна – це пора квітів, тому й завершити наш екскурс в дивовижу України пропонуємо черговим легким зануренням в аромати і ніжність квіткового маршруту. Звісно, квітів в оспіваній тисячами митців Україні навесні не злічити. Але ми намагатимемося привести найбільш вражаючі місцини, які здатні проілюструвати квітучу весну найбільш оптимально.

Два мільйони тюльпанів – Дендропарк у Кропивницькому

Ймовірно, у всьому світі мало таких міст, де об лаштоване подібне царство тюльпанів. Місто Кропивницький – це своєрідний центральноукраїнський Львів. Тут дихає старовиною вулиця Дворцова і діє перший професійний театр в Україні – театр ім.. Кропивницького. Донедавна це місто називалося «Кіровоград». Тому весна 2017 року – це унікальна можливість вперше відвідати місто, названого на честь відомого українського театрала. Але справжню насолоду від Кропивницького можна отримати в травні – у Кропивницькому Дендропарку для Вас розквітнуть цілих два мільйони тюльпанів!

У Дендропарку Кропивницького

У Дендропарку Кропивницького

Дендропарк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, яка була закладена у 1958 році. З того часу дбайливими руками його власників була відроджена рослинність, створені більше 20 видів атракціонів. Але найбільше, звісно, вражають тюльпани, які вирощують зі спеціально завезених цибулинок заздалегідь, щоб цвітіння було більш раннім. На початку травня місто Кропивницький перетворюється на вишуканий куточок, схожий з Голландією.

У Кропивницькому немає жодних проблем з житлом – можна з легкістю винайняти квартиру з щодобовою оплатою, а можна оселитися в одному з готелів. Дендропарк знаходиться в межах міста, тож розгалужена система громадського транспорту обласного центру Кропивниччини допоможе дістатися до тюльпанного раю.

Цвітіння сакури в Ужгороді

Сакури в Ужгороді

Сакури в Ужгороді

Ужгород – обласний центр Закарпаття, який славиться на весь світ своїми вишуканими весняними сакурами. Для України сакури – не такі вже й поширені рослини. Але створити цілі квітучі парки цього рослинного дива вдалося лише в Ужгороді. Таємничість сходу і екстраінтенсивний темп сучасності чекають на Вас в цьому чарівному весняному місті.

Щороку тут проводиться «Сакура-фест», який зазвичай стартує у квітні. Тож, підлаштувавши дату своєї подорожі до часу проведення фестивалю сакур в Ужгороді, Ви гарантовано отримаєте весь спектр позитивних емоцій від відпочинку.

Білосніжна долина нарцисів

Долина нарцисів

Долина нарцисів

Цікавими у нашому «квітковому» маршруті Закарпаттям, зокрема, є квітуча долина нарцисів поблизу Хуста. За легендою, це саме тут, у віддзеркаленні місцевої річки Хустець, Нарцис «примудрився» закохатися сам у себе. Вважають, що подібна Закарпатська дивовижа народилася завдяки «збігу обставин» правікової давнини – льодовик, зсуваючись, «випадково» перетягнув сюди непритаманні для даної кліматичної зони рослини.

Починається буяння нарцисів на початку травня і триває впродовж кількох тижнів. Тому варто встигнути навідати Хуст саме в цей час. Тут Ви не лише отримаєте задоволення від споглядання квітів, але й відчуєте дотик до минувшини, якщо пощастить знайти оповідача давніх легенд, якими славиться цей край.

В контексті «квіткового відпочинку» варто згадати Долину тюльпанів у Мамаївці (Буковина), де містяться понад 60 видів голландських тюльпанів та витончений шарм магнолій в закарпатському місті Мукачеве. Відповідно, споглядати буковинські тюльпани  радимо в кінці квітня-травні, а мукачівські магнолії чекатимуть на Вас уже з кінця березня.

Долина первоцвіту. Холодний Яр (Черкащина)

Долина первоцвіту в Холодному Яру

Долина первоцвіту в Холодному Яру

Абсолютною родзинкою весняної України по праву вважається Долина первоцвіту в Холодному Яру (Черкащина). Вона славиться цілими плантаціями підсніжників, схованих між схилами. Звісно, Черкащина з підсніжниками чекатиме на Вас з нетерпінням в березні. Тепла атмосфера холодноярських лісів дозволить насолодитися ароматом кожної квіточки.

До слова, в Холодному Яру є, що робити і в квітні: щорічно тут проводиться фестиваль нескореного духу і опору українців початку ХХ століття, який набирає дедалі більшої популярності. Ви можете потрапити на справжню повстанську церемонію освячення зброї в Гайдамацькому ставі, скуштувати запашної черемші, насолодитися різноманіттям українських традицій та видивом етнічного одягу всіх регіонів України.

Бузкові аромати – незмінний атрибут весни в Україні

Бузковий Гай в Диканьці

Бузковий Гай в Диканьці

І, нарешті, згадаємо про справжній атрибут весни – бузкові пахощі. Їх Ви зможете вдихнути в бузкових насадженнях Бузкового Гаю в Диканьці, красномовно описаній М. Гоголем (Полтавщина), Криворізькому раю бузків  та Київському ботанічному саду.

Бузковий гай у Диканці налічує понад 200 років власної, часом складної, а часом – блискучої, історії. Переважно в травневі свята, коли Диканька вбирається в цвіт, тут проводиться особливий пісенний фестиваль, приурочений до початку цвітіння цілого оазису бузків.

У Криворізькому ботанічному саду можна зустріти, окрім бузку, ще й інші рідкісні види рослин. Наприклад, Ви будете зачаровані цілою тисячею видів квіткових рослин і більше, як двома сотнями різновидів лікарських трав! Тут ростуть близько 60 видів рослин, які оберігаються Червоною книгою. Але найбільш багато сад виглядає, звісно, у пору цвітіння бузку, що припадає на початок травня.

І, на довершення, віддамо належне Київському ботанічному саду, який за площею є одним із найбільших в Європі і одночасно виконує роль майданчика для ботанічних досліджень в Україні. Буяння бузкових хвиль тут вражає своєю неймовірною вишуканістю. Втім, якщо Ви не встигнете відвідати Київський ботанічний сад у травні, він стріне Вас красою в будь-яку пору року.

 

Отже, як бачимо, для якісного відпочинку не варто витрачати зайвих коштів. Подорожі Україною – це недорогі, але сповнені казки, магії та духу минувшини миті, які надихатимуть і кликатимуть Вас відчути їх ще бодай раз. І такі подорожі цілком реально здійснювати самотужки – стежки рідного краю зазвичай ведуть туди, куди кличе серце. 

Об`єкти у статті

Маршрути у статті

Коментарі